London az Egyesült Királyság és azon belül Anglia fõvárosa, világváros, a kor
ábbi Brit Birodalom fõvárosaként a világ egyik politikai, pénzügyi és kulturális központja. Nagy-London népessége 7. 172. 091., de az agglomerációval együtt ennél több millióval magasabb. Népességében rengeteg különbözõ nemzet, kultúra és vallás képviselteti magát, így Európa és a világ egyik legkozmopolitább és az Európai Unió legnépesebb városa.
London rengeteg intézménynek, szervezetnek és cégnek ad otthont, több világhírü múzeum, színház, koncertterem, repülõtér, vasútállomás, palota és hivatal található itt. 2005. július 6.-án Londont választották a 2012-es nyári olimpiai játékok színhelyének, így ez lesz az elsõ város, ahol harmadszor is megrendezik a neves sporteseményt.
Nézõszám tekintetében a legnépszerübb sport kétségkívül a la
bdarúgás és London bõven el is van látva kiváló csapatokkal. A futballtörténelemben ezek a csapatok azonban nem annyira voltak sikeresek, mint az északnyugat-angliai csapatok, jelesül a Liverpool vagy a Manchester United. Jelenleg azonban vitathatatlan a fõváros fölénye. A 2003/04-es bajnokság volt az elsõ, amikor két londoni csapat végzett az elso két helyen, az Arsenal nyerte a bajnokságot, nyomában a Chelsea-vel. A rákövetkezõ évben ezt megismételték, de a két csapat helyet cserélt a táblázaton.
A londoni klubok - fõként a cégek által bérelheto VIP szektoroknak köszönhetõen - egyre több bevételre tesznek szert, ezért pénzügyileg jobban erõsödnek, mint vidéki vetélytársaik. A Chelsea jelenlegi felfutása elõtt - ami az orosz milliárdos Abramovics-nak köszönhetõ, aki tengernyi pénzt áldozott a csapat megerõsítésére - a két legjobb londoni klub hagyományosan a Highbury-ben székelõ Arsenal és észak-londoni vetélytársa a Tottenham Hotspur voltak.
London adott otthont az 1966-os Labdarúgó VB-nek és az 1996-os EB-nek valamint háromszor, 1968-ban, 1978-ban és 1992-ben rendezte meg a Bajnokcsapatok Európa Kupájának, illetve a Bajnokok Ligájának döntõjét. Az angol csapatok 1985 és 1990 között a futball-huliganizmus miatt el voltak tiltva az európai kupákon való részvételtõl.
A labdarúgás legismertebb londoni szentélye a legendás Wembley Stadion volt észak-nyugat Londonban. A régi stadiont - ami hagyományosan otthona volt az FA-kupa döntõjének és az angol válogatott otthoni meccseinek - 2000-ben bezárták és lebontották, a helyére új stadion épült. Az eredeti tervek szerint itt rendezték volna a 2006-os FA-kupa döntõt, ez lett volna a stadion nyitómérkõzése, de az építõk nem készültek el határidõre, így a megnyitás eltolódott. A Wembley Stadion volt a helyszíne a legemlékezetesebb magyar futballtörténeti eseménynek, amikor 1953-ban barátságos mérkõzésen az Aranycsapat 6:3-ra gyõzött az angol válogatott ellen, akik addig soha nem veszítettek még a Wembley-ben.